previous arrow
next arrow
Slider

liepnas upes pargajiens 10 10 2022 23Dabas tūrisma maršruts, kas ved pa vietējās nozīmes dabas liegumu, kurš ietver ir 47 km garo Liepnas upi. Maršruts, kas dabā nav marķēts, ietver upes līkumoto posmu no Katlešu (mežniecības) tilta līdz braslam (tautā dēvētam Golodnīkam). Upes kritums šajā posmā ir 1,3 m/km. 

kalņa ez pastaigu maršrutiUz Balvu un Gulbenes novadu robežas atrodas Kalņa ezers, kura tuvumā ir pieejami trīs dažādu garumu un grūtības pakāpes pastaigu/ pārgājienu maršruti.
Visu trīs maršrutu sākumpunkts ir pie atpūtas vietas jeb laivu ielaišanas vietas Gulbenes novada pusē (GPS 57.102883, 26.980596). Maršruti šobrīd pieejami digitālā veidā - google kartē un aplikācijā “Wikiloc” . Pagaidām maršruti dabā nav marķēti, bet to ir plānots tuvākajā laikā darīt.

Stiglovas taka 26 112021 1Dabas taka ved gar Stiglovas upītes ieleju, kur var ieraudzīt 3 - 4 m augstus smilšakmens atsegumus. Šajā apkārtnē sastopamas ~ 60 augu sugas. Stiglovas atsegumi ir ģeoloģiskais dabas piemineklis (īpaši aizsargājama teritorija). Smilšakmeni veidojušies ūdens straumju ietekmē seklas jūras apstākļos pirms ~375 miljoniem gadu.

1 Nacionālo partizānu mītnes dabas liegumā Stompaku purvi Alvils BaltiņšDabas liegums “Stompaku purvi” ir unikāla ar savām dabas bagātībām un kultūrvēsturisko mantojumu. Izstaigājot dabas liegumu “Stompaku purvi”, kas ir iekļauti NATURA 2000 teritorijā uzzināsiet gan par teritorijā mītošajiem putniem, dzīvniekiem un augiem, gan arī pa labiekārtotu marķētu taku, kur mitrākajās purva vietās ierīkotas laipas, nokļūsiet līdz purva austrumu daļas salām, kur 2. Pasaules kara laikā bija ierīkota viena no lielākām nacionālo partizānu apmetnēm Baltijā.

1 lapa no 2