previous arrow
next arrow
Slider

1 Nacionālo partizānu mītnes dabas liegumā Stompaku purvi Alvils BaltiņšDabas liegums “Stompaku purvi” ir unikāla ar savām dabas bagātībām un kultūrvēsturisko mantojumu. Izstaigājot dabas liegumu “Stompaku purvi”, kas ir iekļauti NATURA 2000 teritorijā uzzināsiet gan par teritorijā mītošajiem putniem, dzīvniekiem un augiem, gan arī pa labiekārtotu marķētu taku, kur mitrākajās purva vietās ierīkotas laipas, nokļūsiet līdz purva austrumu daļas salām, kur 2. Pasaules kara laikā bija ierīkota viena no lielākām nacionālo partizānu apmetnēm Baltijā.

vilakas ezera sala tilts

Viļakas ezerā atrodas sala 1,8 ha platībā un uz tās joprojām saglabājušies fragmenti no Marienhauzenas pils, kura celta  1293. gadā sabrukušā cietokšņa vietā un lielā Ziemeļu kara laikā Marienhauzenas pils tika pilnīgi nopostīta.     

Uz Viļakas ezera salas ir izveidota pastaigu taka 442 metru garumā. Ir uzstādītas gan koka laipas ar atpūtas “kabatiņu”, gan laivu piestātne un informatīvie stendi.  

Stiglovas taka 26 112021 1Dabas taka ved gar Stiglovas upītes ieleju, kur var ieraudzīt 3 - 4 m augstus smilšakmens atsegumus. Šajā apkārtnē sastopamas ~ 60 augu sugas. Stiglovas atsegumi ir ģeoloģiskais dabas piemineklis (īpaši aizsargājama teritorija). Smilšakmeni veidojušies ūdens straumju ietekmē seklas jūras apstākļos pirms ~375 miljoniem gadu.

1 lapa no 2