previous arrow
next arrow
Slider

lellu ekspozicija 9Viļakā durvis vērusi Evitas Zarembas-Krīgeres leļļu kolekcijas ekspozīcija. Vasaras sākumā tajā bija vairāk nekā 800 lelles dažādu tautu tradicionālajos tērpos un suvenīrlelles no vairāk nekā 85 pasaules valstīm, visiem kontinentiem. Tāpat izstādē skatāmas arī dažas lelles, kas veltītas vēsturiskām personībām. Kolekcija tiek nepārtraukti papildināta.

Izlaušanās istabaBalvu novada Šķilbēnu pagasta Upītes ciemā bijušajā Upītes pamatskolas ēkā ir atklāta jauna izzinoša spēle - izlaušanās istaba  "Pīci Panti". Spēle ir ļoti labs veids kā attīstīt lasītprasmi, saziņas prasmi, spriestspējas, veidot komandas garu un darbu. Spēlē ir veidota kā izglītojoša - izzinoša, kuras laikā tiek sajusta latgaliešu valoda, tiek izzināta dzejnieka, novadpētnieka un folklorista Ontona Slišāna daiļrade.

Iespēja atpūsties un relaksēties pirtiņā "Elkšņi", baudot latviskos pirts rituālus kopā ar pirtnieci Arnitu Melbergu. Sildīšanās un pēršanās ar pirtsslotām, augu skrubji un maskas, kāju vanniņas un zāļu tējas. Pēc pēriena – veldze dīķī. Pirts tā ir svētnīca miesai, garam un dvēselei.
Piedāvājumā arī izglītojošā programma par augu spēku un to izmantošanu savai labsajūtai, kā arī saimnieces mājražojumu (augu sīrupi, maize) degustācija un iegāde.

1 lapa no 2