previous arrow
next arrow
Slider

Leļļu ekspozīcija Viļakā

lellu ekspozicija 9Viļakā durvis vērusi Evitas Zarembas-Krīgeres leļļu kolekcijas ekspozīcija. Vasaras sākumā tajā bija vairāk nekā 800 lelles dažādu tautu tradicionālajos tērpos un suvenīrlelles no vairāk nekā 85 pasaules valstīm, visiem kontinentiem. Tāpat izstādē skatāmas arī dažas lelles, kas veltītas vēsturiskām personībām. Kolekcija tiek nepārtraukti papildināta.

 

Izstādē apskatāmās lelles nav paredzētas bērnu rotaļām - tās ikvienam stāsta par cilvēces daudzveidību, pasaules tautu gaumi un skaistuma izjūtu, amatnieku meistarību un izdomu.

Pati pirmā lelle kolekcijā iegādāta 2008. gadā Vācijā un ilgu laiku tā arī bija vienīgā. Laika gaitā grāmatplauktos uz dzīvi apmetās vēl dažas lelles, taču 2020. gada sākumā to nebija vairāk par 15. Un tad, pavisam nemanot, sākās leļļu medības, kas, kā par brīnumu, vislabāk veicās tieši pandēmijas laikā.

Lelles tiek meklētas lietotu preču veikalos un krāmu bodēs visā Latvijā, arī ar interneta sludinājumu starpniecību. Pēdējos gados ļoti attīstījusies tirdzniecība internetā un piegāde ar pakomātiem; šis ir tieši tas veids, kādā pie kolekcionāres atceļojusi lielākā daļa leļļu.

Vecākās lelles izgatavotas pagājušā gadsimta 20. – 30.gados. Materiāli, no kā gatavotas lelles, ir visdažādākie – plastmasa, audums, papīra masa, kompozīts (presētas zāģu skaidas), porcelāns, gumija, koks, celuloīds (plastmasas “vecākais brālis”) un dažādi dabas materiāli.

Lelles nereti pilda arī kādu praktisku funkciju – ir lelles-marionetes un rokas lelles teātra spēlēšanai un tradicionālo deju izpildīšanai, lelles-glabātuves un lelles-krājkasītes, lelles-tējkannas sildītāji un vēl un vēl.

To visu un vēl vairāk uzzināsiet, ja apmeklēsiet izstādi Viļakā. Lai aizraujošs ceļojums leļļu pasaulē un kopā ar lellēm – pa visu pasauli!

Apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos - 26230987
Ekspozīcija atrodas Abrenes ielā 26, Viļakā (Viļakas pilsētas pārvaldes ēkā).